Znáte Boha?

Byla poslední neděle v církevním roce. Katka Strnadová měla skvělé slovo pro děti. Zkusím jej přepsat, doplnit a přidám kázání, které jsem měl připravené, kdyby... Měl přijet Richard McKnight, jeden z misionářů v Říčanech, který zde působil a také Daniel Hejzlar, můj předchůdce ve zdejší práci. Richard s manželkou přijel a nakonec kázal právě Daniel Hejzlar. Byla to neděle vzpomínek a vděčnosti. Co Bůh dělal v tomto městě a jak se k nám měl v minulých letech. Po  bohoslužbách jsme poseděli s hosty u společného oběda (Moc kuchařům a kuchařkám děkujeme!) a večer jsme měli promítání z Afriky. Ode mne máte tedy internetovou verzi kázání na Lk 7, 18-35 o Moci informace. Je v sekci ke stažení. A teď to slovo pro děti...

Děti znáte Boha? (Ticho...) Dobře, nic se neděje. Znáte paní Františku Benešovou? (Ticho, ještě větší Ticho...) Dobře, nic se neděje. Paní Benešová peče skvělé buchty, "Chcete si vzít?" a nabízí buchty dětem. Takové domácí, voňavé, tvarohové z mísy. Děti mají nafouknuté tváře a odpovídat nemohou. (z řady rodičů se ozve: "Kolovat!") A už přeci jen trochu paní Benešovou znají, kdykoliv zaslechnou její jméno, zavoní jim buchty. Ale stejně ji ještě neznají. Potřebují se s ní potkat.

Pán Bůh nám dává taky najíst, peče nejen buchty, hostie, kousky chleba, ale dělá taky strašně dobré víno a nabízí nám ho plný kalich. Pravda z chlebíčku vám, děti, rodiče ulamují kousek, ale z kalicha zatím nedají. Taky to jednou přijde!

Takže trochu toho Pána Boha známe, když nám jeho Syn rozdává takové dobroty. Ale potřebujeme jej poznat, a to bude tehdy, až se s ním potkáme. A jak si otevřeme Bibli, tak jej slyšíme mluvit, a pak se začneme modlit. Při modlitbě Pánu Bohu na tojeho slovo můžeme něco dokonce říct! jako třeba "Dobrý!" nebo "Zkus to ještě jednou, nechápu!"  A jistě se s Ním potkáme až umřeme, ale může se stát, že se s námi Bůh potká hned dneska či zítra. V evangeliu říká Boží Syn: "Cokoliv byste udělali jednomu z těch nejmenších, Mě jste udělali. A kdo vidí mne, vidí Otce." Tak dávejte dneska pozor! Poznáte určitě Boha!

#1 Re: *Znáte Boha?
How do you get taller in a day?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 11:26  

My spouse and I stumbled over here from a different web address and thought I might check things out.
I like what I see so now i am following you. Look
forward to checking out your web page repeatedly.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Znáte Boha?
YSL iPhone 8 Case, <E-Mail> / 29 09 2017 - 05:40  

The exhibit traces the evolution of fashion and style throughout the years, ranging from dresses by Christian Dior, Givenchy, and Coco Chanel to suits by Thom Browne, Giorgio Armani, and Yohji Yamamoto.

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Znáte Boha?
choc, <E-Mail> / 30 04 2018 - 11:33  

Hello everyone, it's my first pay a quick visit at this web site, and piece of writing is
truly fruitful for me, keep up posting these types of content.

[ Reagovat (0) ]
#4 Re: *Znáte Boha?
choc, <E-Mail> / 30 04 2018 - 11:33  

Hello everyone, it's my first pay a quick visit at this
web site, and piece of writing is truly fruitful for me, keep up posting these
types of content.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom