Zápisník kaplana 3

Učím se zvonit. Pokud si někdo myslí, že vodit loutku a tahat za provázky je tak jednoduché - mýlí se. Musíte se s loutkou sžít. A pokud si někdo myslí, že zvonit je tak jednoduché, že jen taháte za provaz a "Alois a Luisa Olivovi" zvoní, nepochopil nic. Musíte se se zvonem sžít a pochopit jeho duši.
Rytmus může mít několik úrovní. To třeba zvoníte jako na poplach, ding-ding s výkladem třeba slá-va, slá-va nebo ho-nem, ho-nem. Tak jsme zvonili včera s andělskými kůry na počest narození Páně.
Pak ale můžet zvonit volněji, jeden úder větší a druhá strana jen přiklepne. To by se to ding-dong dalo pochopit jako tak-jo, tak-jo. Je to skoro jako rytmus srdce. Rytmus života. No a nakonec jen jednostranný úder ding, ding, který říká smířené jo, jo či trochu zklamané oj, oj. Najdu třeba ještě jiné rytmy. Prý se kdysi podle rytmu umíráčku dalo poznat, kdo umřel... Ale my nemáme umíráček, je to věžní zvon, který připomíná život. V pátek, o státním smutku, jsme zvonili na zvoničce před kaplí.
Mně ale spíše jde o to, abych našel mezi dětmi někoho, komu budu moci předat odpovědnost a nějaké úctyhodné řemeslo, protože takový Zvoník...

#1 Re: *Zápisník kaplana 3
How can we increase our height?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 12:57  

I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else
know such detailed about my trouble. You're incredible!

Thanks!

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Zápisník kaplana 3
choc, <E-Mail> / 30 04 2018 - 07:57  

Quality articles is the important to invite the viewers to pay a quick visit
the site, that's what this website is providing.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom