Unavuje mne být zlý

V posledních letech jsem musel být občas zlým. Nerad, ale musel. Asi jsem byl vychován  spíše jako submisivní jedinec, který se zlu nepostaví, ale evangelium mne přetváří do podoby toho, který byť se škodou, nakonec musí říci: "A dost!"

Nechci popisovat všechny příběhy. Pravdou je, že jsem z každého z nich velice unaven. Všechny se však podobají jako vejce vejci v tom, že jsem vždy postaven před svéráznou logiku a na krk mi někdo nastrčí chomout: "A zvykni si!" Jenže mně to smiřování nejde, a ještě navíc, většinou by někomu z mých blízkých či přátel moje mé měkké podvolení uškodilo.

Co bylo tou bitvou poslední? Od léta pracuji na projektu revitalizace strančické synagógy. Vkládám se do příběhu záchrany osobně a tratím čas i peníze. Tak to bývá, samo by se to neudělalo... Vše šlo dopředu až do chvíle, kdy architekt začal fakturovat svou práci zadavateli. Zadavatel najednou zapochyboval a sehnal si své experty s tlustým červeným fixem a ti do plánu udělali čáry a připojili arumenty z jiného světa. Za blbce jsem byl já. Architekt však věci rozumí a proto mi dal šanci. Před Bohem jsem se tedy opět rozhněval a důsledně se připravil na jednání tak, že jsem protistraně nedal vydechnout. Dokládal jsem korespondenci, odpracované hodiny, fakta, svědky podepřená jednání. Vyložil jsem to vše na stůl staroslavných jednacích místností zadavatele a byl jsem opravdu zlý. Zástupce zadavatele pak začal couvat a docouval až na pozici smíru. S architektem se u téhož stolu domluvil téměř na všem do pozice důvěry a v zápisu byla ochota na všem se domluvit na zbytku věcí. V tu chvíli jsem své složky dokumentů i fakturu za odpracovanou práci stáhl ze stolu a prohlásil jsem, že nemám námitek (Poradil mi to můj stín, bratr, který šel se mnou, byla to moudrá rada.) Rozhýbala se pak stavidla a ještě ten den se architektovi posílaly objednávky a architekt posílal faktury. Vypotácel jsem se jako vítěz a dlouhé hodiny potom jsem promýšlel, zda jsem zlým být musel. Skoro jsem se za to styděl, ale asi ano. Svět je zlý a Ježíšovi učedníci nesmí být za hlupáky...

#1 Re: *Unavuje mne být zlý
How can we increase our height?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 23:30  

I think the admin of this web page is really working hard for his web page, for the reason that here every material is quality
based stuff.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Unavuje mne být zlý
iPhone X Wallet Case, <E-Mail> / 29 09 2017 - 05:54  

Flyleather does not solve the problem of animals still being slaughtered to make shoes, an outcome that rankles animal welfare activists. The animal rights group PETA slammed Nike’s announcement, describing it as a “scam:”

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom