Unavený Bůh

Bůh je unaven slitováváním? To není můj výmysl, ani to není špatný překlad! Je to v Jeremjášovi 15:6! Ale, jaksi pro bezpečnost kultu: Nemělo by se tohle z Bible vymazat? Přece všichni kazatelé kážou, že Bůh nespí. Zpívá se to v krásné poutní písni knihy Žalmů, že Bůh nespí ani nedřímá! (Žalm 122)
Skutečně by představa Boha ležícího na kavalci, přikrytého dekou a obráceného ke zdi nebyla správná. Bůh není zklamán! Ani lidmi! Nelituje (se) jak to umíme my lidé. Dovede odpočinout, ale ani jeho odpočinek není válením se v depresi. Je to naopak reakce, bod zlomu, začátek děje.
Hebrejský výraz pro únavu je použit jen zde a v proroctví Izajášově 1:14, řecký překlad tohoto pojmu v septuagintě používá výraz anienai, v překladu jít nahoru, což známe z pojmů anoda a katoda, dvou elektrod, mezi nimi putují ionty. Boží únava je spíše elektrolýzou, tedy nějakým dějem. Není to Bůh na kavalci přikrytý dekou... Celý text výkladových poznámek najdete zde. Fotku jsem si zase půjčil kdesi na facebooku. Děkuji, je skvělá!

#1 Re: *Unavený Bůh
How can you get taller in a week?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 12:12  

obviously like your web site but you need to test the
spelling on quite a few of your posts. Several of them are
rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the truth on the other hand I'll surely come again again.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom