Taliban v Čechách

Pečlivě jsem jsem sledoval kampaň v několika městech. V Praze, v Říčanech, Náchodě, na Ústecku (myslím to nad Labem) a v Litomyšli, ale jsem téměř přesvědčen, že moje pozorování s obměnami platí obecně. Zdá se mi, že v Čechách a na Moravě či ve Slezsku nastupuje jistá forma „talibanismu” který má za cíl spasit, zachránit, případně vrátit staré pořádky. Zároveň používá jakékoliv metody; pravda - zatím nesahá přímo na lidský krk.

Představa, že po dvaceti pěti letech je pozdě na všechno, divokost světa kolem a možná ještě další faktory posouvají hesla od veselých po komické, od politicky střízlivých po agresivní. Ale není to jen v kampani. Týká se to i skladby kandidátek. Málokdo se hlásí ke svým výsledkům, přiznává to, co dělal. Kdo se odkazuje k jasným skutečnostem, bývá považován za pitomce.

Na kandidátkách se bez zábran přechází od nezávislých k nezávislým. Snesl bych od zavedených a parlamentních stran k nezávislým, ale mezi nezávislými surfuje ten, který se žene za cílem formou jednoho, dvou, tří rozvodů a nových sňatků. Jednou se kandidáti ukázali jako nespolehliví a nebyli zvoleni, pak se zaregistrovali jako jiní nezávislí. Tváří se nově a nově zase kandidujují. Tedy doufají v naprostý úpadek paměti voličů, opovrhují jimi a dělají z nich stádo, které jen hází lístky. Ale pro mne je to ještě závažnější. Opovrhuje se skutky. Nezáleží na tom, co člověk dělal a dělá. Hlavně, jak se tváří. To je v církvi i mimo ni předzvěst velkých nesnází.

Volební subjekty dokonce kandidují pod jménem, které patří jakémusi občanskému sdružení. To samo je průkaz hlouposti. Dokonce takové, že si kandidáti nově pojmenovaného spasitelského volebního subjektu nevšimnou, že zakladatelem toho zneužitého občanského sdružení je kandidát jiného volebního sdružení. Postižení a zneužití se brání, soud vydá předběžné opatření a onomu spasitelskému volebnímu subjektu je to naprosto jedno.

Hysterie kandidátské podlézavosti. Jeden z kandidátů byl léta starostou, kopal statečně za stranu, která se dnes propadá směrem dolů díky odlivu svých kandidátů a sponzorů do jiného úspěšného volebního sdružení. Starosta a pozdější zastupitel předváděl vždy kariérismus a podlézavou ochotu skrýt cokoliv mocí výřečnosti či kamarádskými vztahy s vrchností. V jarním městském zpravodaji se starosta hystericky rozloučil, že už nebude volen a jen podotkne, že bude na konci jedné nové kandidátky. Samozřejmě, že je to opět spasitelská kandidátka staronových kamarádů. Cíl bývalého starosty je jasný: zazářit a opět vystoupat.

Pokud vám připadne, že slovo „talibanismus” je příliš silné a nesmyslné, pak bych rád vysvětlil, že jej užívám po důkladném rozmyslu. Všechny divoké systémy, které jsou ochotny obětovat životy některých svých lidí a především životy okolí, stojí na hysterickém příklonu k nějaké ideologii, zjednodušení složitých stránek života. Všechny takové systémy začínají prosociálně, místy něžně. Hladí koťátka a rozdávají dětem zmrzlinu. A dělají to tak dlouho, než získají přízeň unavených a zničených lidí. V tu chvíli je zničí ještě více.

Nikdy na začátku nevíte, "pro co" vlastně jsou. Nemají detailní program, neví, nezaměstnávají se minulostí. V našem případě nechodí jako diváci na zastupitelstva poslední čtyři roky, nezajímají se. Ale pak jsou pro změnu. Pak na vše dohlédnou. Všechny aliance označené „pro” jsou nebezpečné po celých deset let, co se používá tento název, počínaje Hradcem Králové. Tamní Volba pro město uzrála, vybarvila se. Mnohé subjekty s tím logem lehkosti se vyčeřily a mají plné právo kandidovat. Ale na mnoha místech, zvláště letos, jde o pustý podvod na voličích. Jsou především pro sebe. Pro vlastní záměr, pro majetek a pro zbohatnutí. Cílem je případně návrat starých pořádků. Nic víc. A tihle kandidáti čekají, že jim voliči ještě dají hlasy!? To je „talibanismus”.

Léta říkám, že svět a biblické myšlení nejsou jednoduché. Nadzvedne mne každý hlasatel spásy, který tvrdí, že s Kristem je to jednoduché. Nic není jednoduchého. Pakliže některé stránky lidského života nejsou moc složité, pak tomu říkám, že to není jednoduché, ale prosté. A letošní volby vytunelovaly i tuto poslední naději zdravého rozumu. Když kandidát neví, jak se složitým způsobem dají docílit dobré cíle v politickém boji domluv a následného hlasování, tak prohlásí: „Prostě to zařídíme!” A člověk si asi má připadat, že je jako pitomec, že na to nepřišel už dříve sám.

- - -

A aby to nebyla jen tak obecná analýza, tak ještě konkrétněji: Dnes i kdykoliv později půjdu volit podle rozumu. Nejlépe ty, které jsem viděl posledních osm let a znám jejich činy před úspěchem i poté, co uspěli a vládli. Volit budu podle skutků.

#1 Re: *Taliban v Čechách
cheap rolex replica, <E-Mail> / 27 06 2016 - 05:24  

Jednou se kandidáti ukázali jako nespolehliví a nebyli zvoleni, pak se zaregistrovali jako jiní nezávislí.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Taliban v Čechách
manicure, <E-Mail> / 3 04 2017 - 16:18  

Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon every day.
It's always exciting to read content from other authors and practice a little something from other websites.

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Taliban v Čechách
manicure, <E-Mail> / 3 04 2017 - 16:18  

Nice post. I learn something new and challenging on websites I stumbleupon every day.
It's always exciting to read content from other authors and practice a little something
from other websites.

[ Reagovat (0) ]
#4 Re: *Taliban v Čechách
manicure, <E-Mail> / 9 04 2017 - 05:58  

Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this article and the rest of
the site is very good.

[ Reagovat (0) ]
#5 Re: *Taliban v Čechách
manicure, <E-Mail> / 9 04 2017 - 05:58  

Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning
this article and the rest of the site is very good.

[ Reagovat (0) ]
#6 Re: *Taliban v Čechách
http://nikolebollinger.wordpress.com, <E-Mail> / 31 05 2017 - 04:16  

I all the time emailed this website post page to all
my associates, as if like to read it then my contacts will too.

[ Reagovat (0) ]
#7 Re: *Taliban v Čechách
http://nikolebollinger.wordpress.com, <E-Mail> / 31 05 2017 - 04:16  

I all the time emailed this website post page to all my associates, as if like
to read it then my contacts will too.

[ Reagovat (0) ]
#8 Re: *Taliban v Čechách
Foot Problems, <E-Mail> / 9 08 2017 - 09:54  

I like the helpful information you supply in your articles.
I will bookmark your blog and test again here frequently.

I'm relatively certain I'll learn plenty of new stuff
right here! Best of luck for the following!

[ Reagovat (0) ]
#9 Re: *Taliban v Čechách
behance, <E-Mail> / 27 09 2018 - 16:27  

Hi! Best of luck for the post
I'm relatively certain I'll learn plenty of new information.

[ Reagovat (0) ]
#10 Re: *Taliban v Čechách
Buy Cheap Baby Yeezys Replica, <E-Mail> / 12 06 2019 - 03:07  

Many people fall victim to buying inexpensive Nike’s online, thinking that they are real. Don’t let these fake Nikes fool you, I’m going to show you a few ways to tell if you have the real deal!

[ Reagovat (0) ]
#11 Re: *Taliban v Čechách
Lundmark Reflective Replica, <E-Mail> / 16 07 2019 - 09:10  

Fake pairs tend to have a wider tongue on the heel ending, while the genuine pairs are more bend than the imitations. The inner panel of a legit pair features a striped Primeknit pattern, where the lines are evenly arranged on the toebox and then turn into a wavy and thicker pattern over the inner side panel towards the heel.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom