Stálo to za to!


V pondělí 4. 11. 2013 se odpoledne konala v sále kard. Berana na Pražském arcibiskupství konference s názvem “Nebojte se!” která byla čtvrtým pokračováním setkávání aktérů MAS s lidmi z náboženského prostředí v rozhovoru nad tématy rozvoje občanské společnosti a zejména venkova.
Účastníci hovoru zastupovali Čechy a Moravu napříč. Zástupci z okraje Prahy a z Hranic na Moravě a přilehlého okolí zastupovali církevní zdravotnickou a sociální práci. Katolický kněz z malého městečka Kryry na Lounsku poskytoval pohled z bývalých Sudet. Jeho kolega, senior pražského seniorátu, který zastupuje i farnosti své církve kolem Prahy (na Zápraží) zase pohled evangelické části věřících. K tomu sociologové, vedoucí rešeršního oddělení veřejnoprávního média, teologové, novináři, právník, občanský aktivista z Děčínska a v současnosti náměstek primátora města Děčína. To je jen v kostce souhrn mluvčích, kteří reagovali na sebe navzájem a také na otázky z pléna.
Debata ukázala, že si aktivisté z MAS navzájem s lidmi z církevního prostředí mohou být velice užiteční. Nejenom v tom, že ví jak se dají administrovat finanční prostředky, ale i v tom, jak je možno projednávat analýzy, komunitně plánovat a vyhodnocovat spolupráci. Ale z druhé strany, zase té náboženské, jak se často hyperaktivisticky vyrábí velké hodnoty s malými prostředky, jak se dá pracovat s lidmi a získávat je pro projekty či pro dlouhodobou spolupráci. Křesťanská společenství mají ještě pestřejší základny členů a příznivců, než MAS. I to je pole spolupráce, které by bylo možno plně využít k užitku našeho venkova. Ostatně i měst.

Co jiného by si věřící člověk mohl přát?!

#1 Re: *Stálo to za to!
http://wattsvpathxbsmn.jimdo.com/, <E-Mail> / 12 08 2017 - 11:28  

Heya i am for the primary time here. I came across this board and I to find It really helpful & it helped me out a lot.
I hope to offer one thing back and help others like you helped me.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Stálo to za to!
http://wattsvpathxbsmn.jimdo.com/, <E-Mail> / 12 08 2017 - 11:28  

Heya i am for the primary time here. I came across this
board and I to find It really helpful & it helped me out a lot.
I hope to offer one thing back and help others like you helped me.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom