Rouhači

To je řada setkání začínající (v našich místnostech na Masarykově náměstí 17/6 v prvním patře) v pondělí 16. 2. 2009 večer ve  20,00 hodin. Zváni jsou lidé, kteří se nebojí o Bohu mluvit velmi negativně, protože mu - pokud existuje - přičítají od nečinnosti až po zlomyslnost. Mým stylem je, že jim to nevytýkám, ba naopak je povzbuzuji, aby se pokusili svou bolest vyjádřit přesněji a směruji je tam, kde může být vyřešena. Chci s nimi otevírat Bibli na těch stránkách, na kterých chtějí oni. Ze setkání nebudu odcházet jako vítěz či ten, který všechno vysvětlí beze zbytku, protože na všechno má nějakou církevní poučku. Naopak, chci lidem dát možnost dýchat. A pokud je Duch svatý - a já pevně věřím, že je - tak se jej nadýchnou!

Klasické biblické hodiny budou samozřejmě pokračovat ve středách po rodinách tak, jak se scházíme dosud. Přikládám poznámky, které pak v ucelenějším souboru dám k dispozici ke stažení. Tady je ale ochutnávka:

Skutky Ducha svatého mezi lidmi
„Co Bůh prohlásil za čisté, nepokládej za nečisté.“ (Skutky apoštolů 10, 15)

Skutky apoštolské 10, 1-23
Uchvacující režie
Každý, kdo se kdy zabýval produkcí nějakých pořadů a kdo řídil lidské kolektivy, musí uznat, že režie tohoto příběhu je strhující. Přesně víme, kdy se Kornélius ve svém domě v Cesareji modlil. Anděl mu při modlitbě sdělil novinu. Na jejím základě posílá do Joppe slušnou delegaci pro Petra. Zatím se něco děje i u Petra. Nebylo to vidění z potlačeného svědomí ani z hladu, ale Pán Bůh chtěl dát Petrovi lekci dřív, než jej použije naostro. Vidění plachty s nečistými zvířaty však bylo na Petra moc silné. Koželuha by bral, ale jíst nečisté!? To je opravdu moc! Vidění zůstalo viděním, k jídlu měl to, co uvařili dole... Měl si však zapamatovat, že to, co Pán má za čisté je čisté, i kdyby to Mojžíš popsal v zákoně jakkoliv jinak. Petr, který ze sítí na jezeře kdysi pečlivě vyhazoval úhoře, teď slyší jasné slovo: Co Pán prohlásí za čisté je čistým.
To samo je pro náš svět úžasnou zprávou! Přeci jenom rozdělujeme lidi na věřící a nevěřící, na hodné a nehodné, správné a nesprávné. Ne pro jejich jednání, ne pro to, co o nich řekl Pán, ale proto, že se nám nevejdou do našeho chápání, našich představ o čistém a vhodném. Co ale Pán prohlásí za čisté a vhodné, čistým a vhodným je. O tom je dobře přemýšlet. Petr také moc přemýšlel. A Duch svatý mu odpovídal. Pán Bůh mu nedal nové normy, ale přivedl mu lidi. Anděl mu nesdělil nová přikázání, ale ve skvělé Boží režii jej upozornil, že přede dveřmi stojí hosté. Co o účelu cesty mohli povědět lidé, to na nich Duch nechal, Petr se tedy dozvídá o pozvání až od poslů.

Čas na přemýšlení
Do Šimonova domu vešel římský voják! Petr jej hostí. Pravděpodobně s ním a jeho kolegy z domu Kornélia Petr i jedl. U toho stolu bych chtěl být! Co všechno pak večer muselo jít Petrovi hlavou... Lukáš, autor tohoto textu, má vše z vyprávění. Protože to všechno ví tak přesně, musel to být velmi silný zážitek, který se vyprávěl. Hned nazítří jde Petr a ještě jeho bratři z Joppe do Cesareje. Křesťané jsou lidmi setkávání. Je to jejich přirozená charakteristika, že jsou otevřeni novým možnostem, novým lidem. Globalizace začala šířením evangelia a v této podobě byla skutečným krokem k novému světu. A začali ji Židé, kteří uvěřili v Pána. Světové krize nás přibližují k sobě. Kde se lpělo na odlišnostech, tam se nyní bude hledat společný postup. A to je dobře. Křesťané by v tom měli hrát prim. Pán Bůh to bude moc rád režírovat. Ať převezme režii hned dnešního dne!


 

 

#1 Re: *Rouhači
Foot Pain, <E-Mail> / 9 08 2017 - 10:43  

You've made some decent points there. I looked on the net
for additional information about the issue and found most people will go along with
your views on this site.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Rouhači
Versace iPhone 8 Plus Case, <E-Mail> / 29 09 2017 - 05:52  

Nike claims the development of this material was driven partly by the fact that leather has the second-highest impact on both its carbon emissions and water consumption.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom