Rabínská úvaha

Rabbi Shmuley Boteach (autor knihy Kosher sex a také nové knihy Kosher Jesus) napsal pro MOMENT MAGAZINE'S několik slov o mesiáši. Volně je budu citovat a přidám svoje slova. Židé, podle Shmuley, nesou koncept lineárního pohybu dějinami. Jdou stále dopředu a na závěr dějin přijde mesiáš. Vidí dozadu i dopředu, jen co oči dohlédnou. Vidí svoje bídy a radosti. Svůj růst. Východní náboženství zase chodí v kruhu, protože podlehlo tomu, jak to chodí ve stvořeném světě. A my, západní lidé, převážně křesťané, věříme v to, že se stále více a více polepšíme, vždy vystoupáme o schod výše a pak zase s mnohým odříkáním lezeme přes další římsu na další rampu a pak zase do stěny a vzhůru k další plošině. Věříme v pokrok. A problém tohoto pokrokářství je, že když se ohlédneme, vidíme jen na konec toho skalního plató a taky vidíme jen na hranu té další římsy, přes kterou se potřebujeme dostat. Nemáme žádný celistvý koncept. Ten právě patří Židům a těm, kteří jej s nimi sdílejí.

Pokud je to tak, pak se nezmůžeme na pokání, protože to, co je za námi radši zapomeneme a nevidíme a trpíme chorobnými ideály, protože si nedovedeme představit, kolik schodů ještě musíme překonat. Na tom něco bude!

#1 Re: *Rabínská úvaha

Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I get
in fact enjoyed account your blog posts. Anyway I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom