Pravda je na dovolené

Tak se blíží očekávaný konec kauzy na Fondu životního prostředí. Nepřinese nic, co by se dalo uchopit a pojmenovat. Konec je v nekonečnu pravda má dovolenou. To jsem předpokládal.
Pan Libor Michálek udělal několik chyb už při svém příchodu. Na fondu se nedělala výběrová řízení. I on sám byl „přiveden“ a byl „něčím člověkem“ a vstoupil do hry o téměř stotisícový plat. Když pan Michálek (podle vlastních slov v rozhovoru s Janem Krausem v jeho talk show v pátek 21. ledna ve 21.50 na Primě)  od druhého týdne existence na fondu věděl o nestandardních věcech, měl možnost odejít a nenechat se platit státem za to, co je proti státu. Nebo odvést takovou práci, aby z toho stát měl užitek. Nahlas mluvit od počátku proti krokům v Zelené úsporám a dalším nešvarům. A nechat se vyhodit. To ale neudělal. Konspirační snahy o rozkrytí byly také amatérské, takže z nich nic nebude.

Sám sebe považuje za hrdinu, alespoň to Janu Krausovi neodmítl, když jej tak nazval (ve zmíněném pořadu na Primě) a také si nechal vyplatit půl milionu jako příspěvek nadačního fondu proti korupci. Dožaduje se návratu na fond a seznámil nás, že bere jen třicet tisíc. Jsem dalek toho, abych litoval takového člověka. Víte, pamatuji si své otce a dědy, kteří nemohli dělat vůbec nic a místo našli jen ve stavebnictví, v dolech či kde. Prostě nemohli dělat to, co uměli. A to jen proto, že si mysleli něco jiného, než jejich kádrově spolehliví šéfové. Obávám se, kam křesťanstvo došlo, když oslavuje člověka, který má srdce v kalhotech, protože potřebuje křeslo šéfa a rozum v peněžence?! To jsme za dvacet let zapomněli, jak se věci mají a kdo je kdo?

Nijak tím nehodnotím, zda se korupce připravovala, stala či nestala. Jsem si vědom, že vstup na tak horkou půdu, jako je životní prostředí, spravující ohromný objem evropských a dalších peněz, předpokládá možnost korupce. To jednou posoudí Pán Bůh. A přesně. Nicméně, nyní vše půjde do ztracena a nikdo za nic nebude moci. Mimo jiné díky Liboru Michálkovi. Je tedy jasné, že se mu neomluvím.

#1 Re: *Pravda je na dovolené

Very good blog! Do you have any helpful hints for aspiring writers?
I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost on everything.

Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go
for a paid option? There are so many choices out
there that I'm totally overwhelmed .. Any recommendations?

Appreciate it!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom