Postamerický svět

Ať volby americké dopadnou jak dopadnou, jsem přesvědčen, že nový americký prezident zažije to, co jeho předchůdci ani netušili. Amerika se dnes vybičovala k úžasné volební účasti z touhy po změně, po řešení. Ale Amerika už nikdy nebude tím, co byla. Píše se o postamerickém světě, který vygumoval dělení na tři světy. Už je tu Amerika, Evropa západní i střední, Čína a pak je tu zoufalá Afrika, Střední Východ a Ázie.

Nového prezidenta vyčkávají Američané coby spasitele. Ten zájem o tom poněkud svědčí. Samo volební heslo demokratického kandidáta o tom také svědčí. Změna - která však ve většině nepřijde. Změny se dějí jinde, než v Bílém domě, copak to Američané nevědí? A nemyslím hned na ta nebesa, jak by se ode mne čekalo. Myslím na docela světské změny, které zatřesou vším, co známe. Půjčuji si slova Roberta Kagana a Fareeda Zakarii z jejich letošních knih.

Nikdo neví co přijde a jak to skončí. To nemusí být konec světa. Ten mohl přijít na vrcholu amerického světa stejně, jako až ve chvíli, kdy se vytvoří nová světová centra moci, zformují nové systémy řízení a vlády. Nebesa nejsou závislá na světě, je to naopak!

A když nevíme, jak to všechno bude, čekal bych v tomto divném světě místa, kde se bude střízlivě mluvit, centra přiměřenosti, diskuse, přemýšlení a naslouchání. A chtěl bych, aby těmito místy byla církev. Když už jimi nebudou hlavy otevřené tohoto světa, mělo by se místo k vyhlížení na jiný svět (pozemský) najít u křesťanů. Vyděsilo mne totiž jedenáct světových literátů, kteří chtějí ještě více zašlapat diskusi o Kunderově selhání, když ta diskuse ani nezačala. To jsou Ti, kteří by měli otvírat řeč, zvedat Slovo. Copak neví? Je přece pryč doba spasitelů v osobách prezidentů a ještě dál je doba dokonalých a nevinných, ať v životě udělali cokoliv.


 

#1 Re: *Postamerický svět
www.ukmonclersale.co.uk, <E-Mail> / 20 12 2016 - 09:39  

Winter jackets could possibly be donned by humans nowadays from all age groups. Men’s jackets are body and produced as accidental wears and academic kinds too.

[ Reagovat (1) ]
#1.1 Re: *Re: *Postamerický svět
Versace iPhone 8 Case, <E-Mail> / 29 09 2017 - 05:42  

Steve Jobs’ favorite Issey Miyake turtleneck is featured along with a Schott 1950s One Star Perfecto, a bright red Champion reverse weave hoodie, and an old pair of Levi’s 501 jeans.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Postamerický svět
How does Achilles tendonitis occur?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 06:31  

Fantastic post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit more.
Thank you!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom