Pomozte vytvořit logo pro CHVALY

CHVALY, to je areál poblíž Centra Černý Most, přímo přes dálnici. Je to areál Církve bratrské, kde působí několik organizací a učí se spolu pracovat a sdílet poslání služby lidem. Nemocnice - LRS Chvaly, o.p.s., která už sedmnáct let poskytuje péči lidem po úrazech a v nouzích stáří. LRS znamená léčebné a rehabilitační středisko. LRS provozuje také domácí péči a pečovatelky převzaly službu pro městskou část H. Počernice, dále LRS Chvaly provozuje v H. Počernicích lékárnu. Vedle toho je v areálu dům Diakonie Církve bratrské BETHESDA, což je dům pro seniory a potřebné ke dlouhodobému bydlení s potřebnou zdravotní a sociální péčí. Pak je v areálu Evangelikální teologický seminář - vyšší odborná škola teologická, jejíž studenti se kvalifikují v sociální i teologické odbornosti. Pak je v areálu objekt Tyrannos Hall, což je chlapecká kolej pro VŠ studenty. V areálu je také Sbor Církve bratrské Černý Most se svými shromážděními a aktivitami a dále občanské sdružení Chvalka, které má registrace pro sociální péči. Sdružení Chvaly, o.s., následník spolku Křesťanská služba, který poskytuje péči od roku 1908 ve Chvalech (původně sirotčinec) projektuje rozšíření služeb s velkými stavebními úpravami.
CHVALY charakterizují pojmy synergie, nové metody, dlouhá historie, všechny věkové skupiny, otevřené prostředí pro kooperaci s městskou částí...
Předkládáme Vám s Agenturou Nula tři návrhy, tři směry a mohou být i další. Jsme zvědavi na reakce. Tady je první, druhý a třetí. Stáhněte si.

#1 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Monča Kuč, <> / 21 05 2013 - 21:41  

Kdybych si měla vybrat, pak mají loga moje sympatie v tomto pořadí - 3, 2, 1.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
maggi, <E-Mail> / 22 05 2013 - 01:33  

Mě se nejvíc líbí 1, přijde mi nejoriginálnější a takové výpravné.

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Marek Moškoř, <> / 22 05 2013 - 07:46  

Jako člověk z oboru si dovolím komentář.

Návrh č. 3 je bohužel již nyní zastaralý. Ač působí typograficky čistě, připadá mi příliš technicistní a nehodící se pro dané oblasti působení. Podobným stylem jsou dělány názvy stanic pražského metra. Zcela jistě bych doporučil dále se tomu nevěnovat. Pokud ano, být odvážnější ve stylizaci šipek A V.

Návrh č. 2 je opticky nejvyváženější. Značka krásně ladí s textem. Umístění v barených obdélnících je ale nešťastné, lépe by to vyniklo v čtverci (i s variantou zaoblených okrajů). Určitě bych chtěl vidět ještě variantu, kde budou vnitřní oka různých velikostí. Problém u tohoto návrhu je, že v současné době se loga dělají podoným způsobem - může zde být jistá zaměnitelnost.

Návrhu č. 1 má nejsilnější potenciál. Schází zde ale cit pro detail a je celkově nedotažený. Bohužel na první pohled je vidět, že linka byla dělána na počítači - má místa, které "smrdí" výpočtem. Doporučuji nakreslit linku "ch" ručně na papír, dokonale ji propracovat a až následně digitalizovat a křivky definovat v počítači. Když se to udělá pořádně a správně, bude to mít velkou sílu. Text CHVALY pod značkou je umístěný divně, nelíbí se mi ani další varianty fontu, ani vlasová linka. Zkusil bych udělat text ještě menší, nebo naopak větší. Font zkusit najít nějaký z nižšími znaky, bezpatkový, navrhnout i verzi regular/bold.

Já osobně bych byl pro pracovat s návrhem č. 1 a dotáhnout jej do zdárného konce :) Hodně štěstí.

[ Reagovat (1) ]
#3.1 Re: *Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Daniel starší, <E-Mail> / 23 05 2013 - 23:44  

To je legrace, ch (či jak někteří říkají - rozbalené cb) jsem dělal rukou a štětcem tuší - a několikrát za sebou a vybrali a digitalizovali jsme toto :-)
Jinak moc děkuji za kvalifikované poznámky!

[ Reagovat (0) ]
#4 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Honza Valeš, <E-Mail> / 22 05 2013 - 17:14  

Také to zkusím okomentovat očima člověka, který v centru pracuje. Předně, pro tak pestré dění není lehké najít odpovídající logo.

Č.3 mi připadá nejslabší. Šipky nahoru a dolů vyplňující celou stránku nebo výraznou plochu mi připadají chladné, takové "nemocniční" :)

Č.1 po opakovaném pohledu si nejsem jistý, zda klikatá čára je dost "pevný tvar" (mohl by ji připomínat kdejaký šrábanec na vybavení nebo fasádě). Může se také stát, že se na školách změní způsob psaní z psacího na tiskací a logo se stane skanzenem. Tkanička, pramínek, trajektorie mi neevokují to, co se v centru fakticky odehrává. Celková výstavba loga se mi však líbí: kousek grafiky, název "Chvaly" a možnost barevného odlišení pro jednotlivé složky centra. Líbí se mi také obrys grafiky s nejvyšším vrcholem spíše uprostřed.

Č.2 Asi nejzajímavější. Pružina mi připomíná leccos z toho, co v centru Chvaly již dnes zažívám. Oblouky symbolizují mnohočetnost služeb. Zajímavé by bylo zjistit, kolika lidem to bude připadat spíše jako keř nebo spíše jako péro z gauče nebo jako něco jiného... Pan Moškoř zmiňuje možnou zaměnitelnost s podobnými logy. Šlo by logo ještě nějak dotáhnout, aby bylo nezaměnitelné? Nejsem si jistý písmem "Chvaly".

[ Reagovat (1) ]
#4.1 Re: *Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Daniel starší, <E-Mail> / 23 05 2013 - 23:50  

Jistě se na všem musí ještě pracovat. Péro (tedy 2) nejvýrazněji prohrává, téměř vypadává. Škoda, protože náplní mi sedeí taky nejvíce, ale je fakt, že se to dnes dělá. Grafici jsou naštvaní a odfláknou to... Tohle se učíme v první třídě :-) No, ale s tou jedničkou je já nebojím, že budeme skanzenem a naopak ti, co s lidmi pracují v areálu (zvláště těmi slabými a nemocnými) tak tu trajektorii života hodnotí jako nejvýmluvnější - dnes na poradě LRS vyhrálo "rozbalené cb"

[ Reagovat (0) ]
#5 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Adam Balcar, <E-Mail> / 24 05 2013 - 21:42  

Prakticky totožný názor jako Pavel Moškoř. Chladná a tuctová (leč typograficky čistá) verze 3 nepřijatelná, příliš nečitelná verze 2 problematická. Proto dopracovat první verzi - pokusit se o přirozenější rukou malované ch, zakázat patková písma ve všech verzích (resp.v rámci celého grafického manuálu), zakázat verze loga s kurzívou, zmenšit text pod značkou.

[ Reagovat (0) ]
#6 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
Adam Balcar, <E-Mail> / 24 05 2013 - 21:59  

Co jsem ještě chtěl dodat. Je skvělé, že se nad logem přemýšlí, diskutuje a dokonce se nechává v procesu tvorby komentovat veřejností. To je radost sledovat a teším se na konečný, jistě výborný výsledek.

[ Reagovat (0) ]
#7 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY

you're actually a just right webmaster. The site loading pace is incredible.
It sort of feels that you're doing any unique trick.
Also, The contents are masterwork. you've performed a wonderful job in this matter!

[ Reagovat (0) ]
#8 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
chocolate, <E-Mail> / 30 04 2018 - 03:52  

Everyone loves what you guys are up too. This
type of clever work and reporting! Keep up the very good works guys I've incorporated you
guys to my personal blogroll.

[ Reagovat (0) ]
#9 Re: *Pomozte vytvořit logo pro CHVALY
chocolate, <E-Mail> / 30 04 2018 - 03:52  

Everyone loves what you guys are up too. This type of clever work and reporting!
Keep up the very good works guys I've incorporated you guys to my personal blogroll.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom