Poděkování

Ke dni 15. července 2012 rezignuji na funkci člena dozorčí rady Mediálního a komunikačního servisu Říčany, o.p.s., a následně i na člena redakční rady Kurýra. V redakční radě jsem se snažil o to, aby nebylo nikomu bráněno zveřejnit nekomerční prezentaci v městském zpravodaji a také to, aby se nezapomínalo na církve. Práci jsem dělal rád. Důvod k rezignaci je stejný, jako v dozorčí radě. Přesný text rezignace je připojen:

Město Říčany
Zakladatel obecně prospěšné společnosti
Mediální a komunikační servis Říčany
Masarykovo náměstí 53/40
251 01 Říčany
Vážení,
oznamuji Vám rezignaci ze členství v dozorčí radě Mediálního a komunikačního servisu Říčany, o.p.s., ke dni 15. 7. 2012.
Důvodem mé rezignace je vyšší zatížení v mém profesním životě a potřeba ustoupit z odpovědností, ve kterých jsem občany města běžně zastupitelný.
Jsem přesvědčen, že zakládací fáze Mediálního a komunikačního servisu Říčany, o.p.s., je uzavřena. Společnost se podařilo ustavit, prošla transformací z odboru města na samostatnou jednotku, prokázala hospodárnost, jak je známo z výsledků minulého roku i počátku tohoto roku.
Doporučuji ji, jako dobrý nástroj, který může pod jakoukoliv vládou města dobře působit tak, aby obyvatelé měli užitek ve kvalitní a hospodárně financované obecně prospěšné činnosti a mediální prostředky se nestaly nástrojem kampaně právě vládnoucího zastoupení občanů na radnici. Tak, jak byla společnost zamýšlena a postavena, je připravena přinést užitek neziskovým organizacím a občanským aktivitám, a to nejen ve službách, ale v přímém kontaktu s oblastí, kde protékají značné prostředky vynaložené na reklamu a prezentaci. Je postavena tak, aby si politická vláda i opozice musela financovat své kampaně z vlastních prostředků a nikoli za peníze patřící obecnému užitku města.
Z toho hlediska by ke stabilitě prospělo, aby se zástupci zakladatele přesunuli do dozorčí rady a dopřáli občanům města ze všech politických stran a názorových uskupení či zájmových a občanských aktivit, postavit širší a početně větší správní radu (12 či 18 člennou) která by společnost držela stabilně a bez majority. Dokonce je podle zákona možné, aby zakladatel jmenování členů zakladatel svěřil jednotlivým organizacím či spolkům ve městě a zakotvil v základních dokumentech třeba i určitou rotaci těch, kteří budou jmenovat členy správní rady.
Odcházím z aktivní činnosti s vděčností, že jste mi dovolili, abych udělal svůj kus práce. A přeji svým nástupcům, aby se jim práce dařila po všech stránkách. Zůstávám nablízku a rád pomohu, pokud budu umět.
Daniel Kvasnička, V Říčanech, dne 26. 6. 2012

#1 Re: *Poděkování
Foot Complaints, <E-Mail> / 9 08 2017 - 21:41  

Hello! I'm at work browsing your blog from my new iphone!
Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts!
Keep up the superb work!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom