Odcházení

Po rozumné úvaze jsme se s manželkou rozhodli, že svoje působení v Říčanech ukončíme. Byl jsem deset let v Děčíně, deset let v Náchodě a teď sloužím devátým rokem v Říčanech. Je nám tu dobře a máme se s lidmi rádi, nicméně cítím, že bych dalším setrváváním jen spotřebovával laskavost okolí. Už neumím tolik dát.
Přijali jsme nabídku z Litomyšle, abych kandidoval na uvolněné místo správce sboru. V lednu se nechám grillovat v Litomyšli, aby si byli místní lidé jisti, protože podle předpisů naší církve si mají volit jednoho z jednoho kandidáta... To mi nepřipadne jako volba, byl bych býval rád, kdybych měl konkurenta. Pokud neuspěju ve volbě, mám zájem se stát v některé z pražských nemocnic kaplanem. Moje paní pak bude pokračovat dále ve svém zaměstnání zdravotní sestry. Nebudu tedy už kandidovat v jiném sboru.

Datum odchodu je otevřené. Můj sbor už hledá a pokud najde, vzájemně se domluvíme na termínu mého odchodu tam či onam. Díky za pochopení, lásku a zájem.

#1 Re: *Odcházení
Hela Macková, <E-Mail> / 10 01 2014 - 23:24  

Milý Danieli,
do doby, než budeš zvolen za kazatele našeho sboru, jak doufám, si dovolím Ti tykat, jak jsme si tykali až dosud. Pak se uvidí, jak to budeš jako kazatel našeho sboru vidět (tady má být smailík, ale neumím ho tam dát). "Volbu nevolbu" bych neviděla tragicky, pokud vím, neumožňuje "konkurenci" náš řád s velkým Ř. Možná se mýlím. Každopádně vím, že se lidi ve sboru za Tebe i Mirku (dovolím si napsat) modlí a na Tvou návštěvu 26. 1. se těšíme. Je zvláštní, že jsem dnes v knize "100 let ve službě evangelia" hledala Tvého tatínka a nenašla jsem ho tam mezi kazateli. ˇJak je to možné? Moc ráda na něj vzpomínám, byl v rozhodujícím období mého života kazatelem v Husinci a jezdíval k nám do zapadlé Volyně. Srdečně zdravím.
Hela Macková, Litomyšl

[ Reagovat (1) ]
#1.1 Re: *Re: *Odcházení
Daniel, <> / 24 01 2014 - 21:43  

Děkuju za pár slov. S tím tatínkem to vysvětlím z očí do očí. Těším se na viděnou!

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Odcházení
Where are the femur tibia and fibula?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 21:38  

Good day! This is my first visit to your blog! We are a group of
volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You
have done a outstanding job!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom