O manželství a rodině

Poprvé jsem kázal o manželství, respektive o známosti. Bude to série čtyř zastavení, ke kterým sbírám odvahu. Ono by se dalo povídat a povídat, ale mně jde o to, abych lidem nalil novou chuť a sílu žít společně. Tady máte text, třeba někde koluje i nahrávka, ale já ji nemám.
Na obrázku ale máte rodinný hrob. Takhle je to s maminkou (kterou jsme se sourozenci do hrobu vložili v sobotu) a s tatínkem, který už tam nějakou tu dobu leží. Nicméně, jsou v náruči Boží a nepředběhnou nás s novým tělem.

#1 Re: *O manželství a rodině
Martin, <> / 11 05 2010 - 12:44  

To je mazec vy napíšete, že chcete aby lidé našli novou chut do vztahů a do hlavičky dáte fotku hrobu... To mě fakt dostává.., neodrazuje mě to od známosti ale působí to na mě jako nějaký dosut neznámý styl humoru: smížení s realitou života a radostí. Tak i v tom kázání

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *O manželství a rodině
Zuzana Novotná, <E-Mail> / 18 05 2010 - 07:19  

Tak vám nevím.Mnoho pohledů, mnoho názoru na věc.
Pokud jsem v mém životě něco evěděla, zašla jsem do knihovny a hledala odpovědi na své otázky v odborné literatuře.Věřila jsem výzkumům, statistikám a utvářela si tak svůj názor bohatší o své vlastní zkušenosti.Byla jsem také ve světě.Na zkušené :)To také není od věci-ta možnost srovnání a porovnání.
A tak dnes ve svém středním věku mohu jen říct, že zkušenost je nepřenosná a každý si musí dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vyzkoušet sám, co obnáší život, manželství.Psychologie radí, že dobře míněná rada od jiného nemusí být námi z různých důvodů přijata.Nemusíme ji vnitřně chápat, rozumnět jí, nemusíme být s ní ztotožněni.A pokud se jí podřídíme, nemusíme být šŤastni.Znamená to, že nebyla pro nás tím nejoptimálnělším řešením.Vetšinou to bývá naše intuice, náš vnitřní pocit, ktreý nás navede správně.
Měla jsem hezké manželství.Po 20-ti letech manžel odešel.K mladší.Statistika říká-to je normální.Odborníci říkají-taková bude budoucnost, vaše děti poznají více tatínků.Doba se změnila a my s ní.Dříve byla žena ekonomicky na muži závislá.Odvíjela se od toho i určitá podřízenost ve vztahu.Oddaná poddaná jsem si tyto vztahy pro sebe nazvala. Kolikrát se za tím skrýval despotický otec a uplakaná matka.Živitel si mohl dovolit co chtěl.
V době, kdy ženy dosáhují stejné kariery jako muži již nejde o finanční zabezpečení jako prioritu.Jde o rovnocenný partnerský vztah.Kdy se oba partneři podílí a nebo by měli, na společné práci pro domácnost, každý si uklízí po sobě a v lepším případě jednou týdně přijde paní na úklid.Je to tedy o společném trávení času, společné výchově dětí.A pak přejdou léta a stane se každému, že potká i jiné lidi, kteří ho zaujmou.Nikdo nejsme erotické nekonečno druhého.A mnozí si pletou počáteční vášeň s láskou.A tohle všechno mám za to, že je sdělitelné, nicméně nepřenosné.
Hezký den.
Z.N.

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *O manželství a rodině
What is the Ilizarov method?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 19:39  

Just desire to say your article is as astonishing.
The clearness for your submit is simply nice and that i can think you're an expert
in this subject. Well with your permission allow me to clutch your RSS feed
to keep updated with coming near near post.

Thanks a million and please continue the enjoyable work.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom