Novoroční

Tradiční slavnost křesťanů s kamerami ČT byla v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici večer prvního dne roku 2009. Venku bouřil ohňostroj a houkaly sanity, ale uvnitř se křesťané modlili. Téměř všichni. Chyběli adventisté a chyběli řeckokatoličtí křesťané. Ti první nevím proč, ti druzí proto, že se ještě nesmířili s tím, že vedle sebe mají žít dva rituály dost podobné a zatížené dobou komunistických zákroků, které řeckokatolickým braly kostely a pravoslavným dávaly. Inu, pravoslavní se také s námi modlit nemohou. Co není pravo - slavné, to není křesťanské. Daly by se najít mouchy a hledat střety.

Přesto jsme na chvilku na všechno zapomněli a otevřeli svůj dům. Bylo to milé už proto, že slavnost otvíral a končil kardinál a na pořadu byla vzpomínka na biskupa Gorazda, který byl římskokatolickým knězem, pak se točil kolem vzniku československé církve a skončil jako budovatel pravoslaví a jeho chrámů. Ani husitský patriarcha se nezdráhal přijít a celé to vyznělo jako dobrá vizitka dohody. Schopnosti být spolu předčily různost. Když jsme pak odcházeli společně z chrámu průvodem, zastavili jsme se v předsíni chrámu a dozpívali ještě s lidem píseň Te Deum laudamus... A když jsme tam jako kněží různých vyznání pěli spolu, zřetelně jsme lidem v chrámu utíkali. A tak jsme vždycky na chvliku zabrzdili a přidali se k rytmu toho, co zpíval lid. To mi připadlo nejdojemnější. Taková by církev mohla být...

#1 Re: *Novoroční
How do you get taller in a day?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 19:17  

bookmarked!!, I love your site!

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Novoroční
Prada iPhone 8 Case, <E-Mail> / 29 09 2017 - 05:37  

While the numbers clearly show that Taobao shoppers are buying more fake YEEZYs than real ones, it’s still up for debate whether or not customers are familiar enough with the hallmarks of fake product to make well informed buying decisions in the first place.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom