Novoroční a Tříkrálové kázání

"Sever! Ta světová strana je sama o sobě zajímavá. Jak se orientuje mapa? Pověste ji na stěnu, vezměte buzolu... Když by sever na kříži magnetické střelky měl ukazovat správným směrem, bude ukazovat nahoru. Tam, kam my ukazujeme, když chceme ukázat na nebe. Pokud mapu položíme, sever bude ukazovat dopředu. Když vezmeme Bibli a budeme ji orientovat podle buzoly, bude její hřbet svou linií ukazovat dopředu. “Ze severu přiletěli velcí draci.” říká Throrova mapa v pohádce Hobit. Je to místo neprobádané a nebezpečné, kterému se i J.R.R. Tolkien vyhne. Nic tam ze svých dějů neumístí. Samozřejmě, protože o něm ví svoje. Je to místo, které nelze ovládnout ani zachránit. Co ví Tolkien?..."

Pár slov z kázání na Jeremjášovo proroctví, která jsem připravoval pro letošní začátek (či spíše také pro konec) roku a na Tři krále. Vlastně tedy ze dvou výkladů. Z neděle 30.12.2012 je slovo o Mandloňovém prutu a pro neděli 6.1.2013 je slovo o Vroucím hrnci.
Výklad Biblického textu mi činí velké potěšení a ještě více mi dělá radost diskuse, případně se přidejte svými poznámkami.

#1 Re: *Novoroční a Tříkrálové kázání
How we can increase our height?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 09:33  

Hi there it's me, I am also visiting this web site regularly, this
site is in fact nice and the viewers are truly sharing fastidious thoughts.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Novoroční a Tříkrálové kázání
Fake Yeezys Women, <E-Mail> / 2 02 2018 - 02:03  

The Vans Custom Culture Competition tapped prominent artists and designers to put their own spin on a pair of white slip-on vans, but famed baker Amira Kassem of NYC's Flour Shop decided to join in on the fun

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Novoroční a Tříkrálové kázání
chocolate, <E-Mail> / 1 05 2018 - 15:52  

I am curious to find out what blog system you happen to be utilizing?
I'm experiencing some minor security problems with my latest site and I'd like to find something more safe.
Do you have any solutions?

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom