Mimo koncept

Když v únoru 1948 pochodovaly Lidové milice ulicemi ve zbrani, vyběhl na stupínek v žižkovské modlitebně jeden z mých strýců, Jaroslav Kvasnička, a zvolal: "Lůza vládne!" Později, po jiných událostech, když se pokoušel utéci do exilu, byl zadržen, umístěn v pracovním táboře a "zcela náhodou" mu spadl schod na záda. Zemřel v bolestech bez odpovídající lékařské péče.

Oč jiné je, když v bezpečném rozhlasovém studiu sedí zaopatřený a spokojený vatikánský občan. Přesto se v několika minutách, které jako kardinál dostane, vysloví se nad ojedinělou demonstrací odborových svazů nebývale tvrdě. Podle něj jde o ochlokracii, tedy o vládu lůzy.

Demonstrovat naši lidé neumí stejně, jako neumí mnoho dalších věcí souvisejících s demokracií. Pokud budeme jako Francouzi, kteří táhnou ulicemi třeba dvakrát týdně, naučíme se i demonstrovat a demonstrace snášet. Pan kardinál by se měl ovládat a obecně vystupovat na straně slabších. Obrana vlády a poslanců by mohla v těchto dnech, kdy jde o zákon o majetkovém narovnání státu a církví, být chápána účelově. Mne osobně hluboce urazila.

#1 Re: *Mimo koncept
Do you get taller when you stretch?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 16:40  

You're so cool! I don't suppose I've read through something like this before.

So great to find someone with some genuine thoughts on this issue.
Really.. thank you for starting this up.
This web site is something that is needed on the internet,
someone with a little originality!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom