Mýty

Třeba ten, že je třeba zavést Desátky... Nedávno jej zmínil jeden z představitelů litoměřické diecéze ŘkC, ale objevuje se to téměř pravidelně i v protestantském světě. Je to pravda? O desátcích se musí mluvit v souvislostech Staré smlouvy a pokud by někdo chtěl zavést něco podobného, měl by se snažit založit náboženský stát. Poznámky na toto téma stáhněte zde.
Pak se tvrdívá, že Pán Ježíš byl chudý. Inu, jak se to vezme. Neměl dům, neměl kde hlavu složit, to ano, ale oblečen byl dobře a nešetřil za mast, které se nevyrovná závan vůně linoucí se z parfumérie Sephora... O penězích a jejich hodnotě jsem psal více zde.

#1 Re: *Mýty
Olin, <E-Mail> / 26 04 2013 - 11:48  

Dávání desátků je užitečný "posvěcený návyk". Ne povinnost. Je zajímavé zamyslet se nad tím, jak bychom uvažovali, kdybychom žili v církvi, kde nic takového není - například v katolické. Jestli by nás taky napadlo "je třeba zavést desátky".

[ Reagovat (1) ]
#1.1 Re: *Re: *Mýty
Daniel, <> / 3 05 2013 - 13:14  

Děkuji za reakci. Asi bychom se bouřili, jako se bouží katolíci. "Návyk, rada, měřítko" - ale ne zákon. To bychom museli opravdu zavést vše, co s desátkami souvisí. Vážím si těch, kdo dávají jedno procento a vážím si těch, co dali nepoměrně víc než měli. Desítky procent...

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Mýty
Do you get taller when you stretch?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 17:09  

I could not refrain from commenting. Very well written!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom