Karel + Otčenášek

Poprvé jsme se potkali, když potřeboval na svou kapli ceduličku, kde by někdo vypsal bohoslužby. To byl ještě v Trmicích a já v Děčíně v technických službách. Na dvorku jsem měl dřevotřískový barák a v něm jsem psal cedule a lakoval dopravní značky. V tom pološíleném světě jsem pobyl tři roky. Cedulku jsem vyvedl v nejlepší verzi, v jaké jsem toho byl schopen. Stal jsem se přítelem spřátelování.

Pan Biskup byl ve své diecézi dříve, než já v Náchodě. Když jsem se potkával s jeho vizí obnovit Adalbertinum, imponovalo mi to. Nicméně jeho ekonomické myšlení bylo stejně problematické, jako správce dnešní Trmické farnosti. Jenže biskupa nikdo do insolvence nedal, radši mu dali titul arcibiskup a odstavili jej pro věk. A baráky postavili a ekonomicky snad vzkřísili. Otec arcibiskup pak jezdíval se svou látkovou taškou a svatými obrázky po diecézi a světil to, či ono. Na běžný život už neměl.

Nicméně, patřil mezi mé přátele, když už mi sám nabídl přátelství. Jisté je, že jednoho z mých přátel, myslím tím Jana Jandourka, zrovna skvěle nepoznamenal. Ale tak to bývá, jsme jen lidé, a světci prostě nejsme na přání. Teď už užívá Božího přátelství na věčnosti.

#1 Re: *Karel + Otčenášek
Foot Issues, <E-Mail> / 9 08 2017 - 20:54  

Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your
articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the
same subjects? Thank you so much!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom