Jeremjášova 6. kapitola

Zrovna jde o naši paměť minulých let. Zapomínáme, přátelé. A není to jen běžný úprk mozkových buněk daný věkem, ale je to i zvolená cesta, potvrzená démonem lenosti. Vracím se do minulosti s Jeremjášem a v textu vyvěšených výkladových poznámek říkám spolu s prorokem: "Jako Jeruzalémští: “Napravují zkázu mého lidu povrchně slovy: Pokoj, pokoj, ale žádný pokoj není. Styděli se, že páchali odpornou věc? Ani trochu se nestyděli, ani se hanbit neumějí. Proto padnou s padajícími; v čase, kdy je navštívím, se zapotácejí, praví Hospodin.” (6:14-15) Jim také chyběla jakákoliv sebereflexe, jakékoliv ohlédnutí za minulou zkušeností otců, což je jedno z pravidel Izraele - “Budeš připomínat!”.
Paličatá neochota už hraničí i s neschopností reagovat, srdce tvrdne až ztvrdne! “Toto praví Hospodin: Zastavte se na cestách a rozhlížejte se! Ptejte se na dávné stezky: Kde je ta dobrá cesta? Jděte po ní a najděte místo odpočinutí pro své duše. Říkají však: Nepůjdeme. Ustanovil jsem vám strážné se slovy: Dávejte pozor na zvuk beraního rohu. Říkají však: Nebudeme dávat pozor.” (6:16-17)
Tady je celý text ke stažení.

#1 Re: *Jeremjášova 6. kapitola
V.Černá, <E-Mail> / 13 04 2013 - 11:37  

Moudrý a silný text, lidé však dnes nemají "čas" číst , naslouchat a přemýšlet-zvyšuje to naši lidskou inklinaci k nepoučitelnosti z chyb a dějin, bohužel.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Jeremjášova 6. kapitola

Hello! I've been following your site for some time now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Humble Texas!

Just wanted to mention keep up the good job!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom