Jak mne Miloslav M. dostal do veřejného života

Pan M. byl v Náchodě a na Hradecku vždycky vlivným člověkem. Jeho propojení na špičky jedné politické strany a nezdolná drzost byly za kauzami v Náchodě před deseti lety vidět jasně. Že měl ve svém hotelu nevěstinec, to věděl kdekdo. Že vyhrožoval ředitelce Azylového domu pro matky s dětmi v Náchodě a nakonec ji spolu s kumpány vyválel ve špíně, to ví mnozí. Že měl na svém pozemku retranslační vysílače TV vysílání a hádal se s radiokomunikacemi o to, kolik bude za nájem, to si pamatujeme dobře. Dokonce opravářům bránil vstupu s pistolí v ruce. A právě to mne dostalo do veřejného života.

Pana M. se většina lidí bála. Za totality pracoval ve východoněmeckých hotelech, zpět se vrátil jako restituent. Jak to bylo s tím Německem, to přesně nevíme. Mohly by to vědět ty archívy, kde je lustrační spis. Když řekl, že se nebude vysílat, nevysílalo se. Utekly měsíce. Radnice stavěla náhradní vysílače!

Dožralo mne to a pana Mrštinu jsem si pozval do restaurace na rozhovor. Vzal jsem s sebou dnešního místostarostu v Náchodě. Rozhovor neměl výsledek. Jedna věta sdělení, druhá věta vyzvídala, co vím a třetí věta vyhrožovala. A tak dokola. Pamatoval jsem si ten styl z totality. Na ničem jsme se domluvit ani nemohli. Byl jsem zoufalý. Moje děti se zase na druhý program dívat nebudou!

Manželka mne vítala doma se zprávou, že nejde první program. "Druhý!" oponoval jsem. A když mne přesvědčila, abych se podíval, přiznal jsem, že jí mám více věřit. Tajemství bylo v tom, že Pán Bůh už se na to nemohl dívat, odplivl si na vysílač a "shodil" i ten druhý. A to už pan M. nevydržel a za pár dní na to jsme seděli na radnici u místostarosty. Pán z radiokomunikací (o jehož lustraci bych taky pochyboval) a pan M. se byli ochotni domluvit a za pár dní jsme vysílali všechno. Nejlepší bylo, že pan M. na mne koukal tak, jako bych něco dokázal. Já ne, ale Pán Bůh z nebe plive sakra přesně!

Pan M. zase jednou doplatil na kamarády. Ovšem, on se z toho vylíže a pokud budou panovat v Česku takové poměry, jaké tu jsou, tak bude mít příběh právě propíraný v MfD ještě další pokračování...

#1 Re: *Jak mne Miloslav M. dostal do veřejného života
How do you stretch your Achilles?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 11:18  

Fantastic items from you, man. I've be aware your stuff prior to and
you are just too wonderful. I really like what you have acquired here, certainly like what you are stating and the way during which you assert it.
You're making it enjoyable and you still care for to keep it smart.
I can't wait to learn far more from you. This is really a wonderful site.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Jak mne Miloslav M. dostal do veřejného života
choc, <E-Mail> / 30 04 2018 - 07:54  

You're so cool! I do not think I've truly read anything like this before.
So nice to discover someone with a few genuine thoughts on this issue.
Really.. thank you for starting this up. This web site is something that's needed on the internet, someone with a little originality!

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Jak mne Miloslav M. dostal do veřejného života
choc, <E-Mail> / 30 04 2018 - 07:54  

You're so cool! I do not think I've truly read anything like
this before. So nice to discover someone with a few genuine thoughts on this issue.
Really.. thank you for starting this up. This web site is
something that's needed on the internet, someone with a little originality!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom