Jak dál v Říčanech

Městský a komunikační servis Říčany, o.p.s., upravil a vytiskl brožuru, která se vázala k projektu LEADER. Ten jsem napsal a vedl až do vyúčtování (předfinancovala  a příjemcem byla Olivova nadace). Tady je část titulního snímku. Ke stažení je zde.

Také jsem uzavřel měsíční období, které jsem si vyžádal po hlasování ve sboru 3. 6. 2012. Jsem po rozhovoru s rodinou a se staršovstvem. Velice si vážím přízně, kterou mi vyjádřil sbor jasným číslem hlasů. Byl jsem překvapen. Cítím se po téměř sedmi letech poněkud unaven a zdá se mi, že nenaplňuji zcela představy o tom, co by měl být kazatel v Říčanech pro svůj sbor. Nejsem mladý, nemám mladou rodinu s dětmi...
Zdá se mi, že by bylo dobře, kdyby měl možnost sbor v dohledné době získat kazatele mladšího, méně konzervativního ve věrouce, ještě ohebnějšího ve formách, atd. Zdá se mi, že je to trochu i mnou, že sbor nemá mládež a dorost. Už to neumím tak, jako kdysi, když jsem byl mladší. Je pravda, že jsem tu neměl žádný tým zakladatelů, ale taky je pravdou, že si mladé už nedovedu získat. Svoje obdarování vidím spíše ve vyučování, v podpoře dalších služebníků a v osobním vedení, resp. v osobní misii.
Volbu danou hlasováním však přijímám s tím, že se kolem desátého roku služby k věci se staršími a sborem vrátíme a budeme o ní otevřeně hovořit. Mám téměř zvyk být někde deset let... Nicméně, pokud sbor uvidí, že je rozumné, abych šel dříve a oni měli více vhodného
kazatele, prosil jsem starší o to, aby mi dali vědět včas, abych se mohl připravit na danou situaci. Taktéž já, pokud budu vidět, že je to nutné, dám vědět včas a dopředu a pomohu s pozitivní prezentací sboru tak, aby se kazatel našel. Pokud by pro mne místo ve sborech nebylo, není to problém. Přiznám se, že budu brát ohled na svou ženu a stanu se zase ordinovaným laikem, v tom nemám problém. Jinými slovy, pokračuji s omezeným mandátem ne podle Řádu CB, ale na základě domluvy.

#1 Re: *Jak dál v Říčanech
V.Č., <> / 13 07 2012 - 22:59  

Slovo muže,dík za něj.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Jak dál v Říčanech
Dalibor Malík, <E-Mail> / 14 08 2012 - 08:48  

Před časem se nám přihlásil jako kandidát na dobrovolnické gedeonské rozdávání NZ ve školách, nemocnicích, věznicích i bratr z Vašeho sboru Leoš Princl. Domlouvali jsme si prezentaci pro Váš sbor a tak jsem zabloudil i na Vaší stránku.
Chtěl bych reagovat na obavy o mladé. Je to všude stejný problém. Na celém světě. V USA řeší problém, že na školy je rozdávat nepustí, děti jezdí do areálu školy auty a tak i na chodníku před se rozdá jen pár jednotlivých NZ. Tak začali program teens svědčí ve svém okolí sami. Ne že my staří jim budeme něco vykládat, ale necháme to na nich.
Vidím, jak jste zaměstnaný, tak si pomalu netroufám navrhnout schůzku. Ale chvilka na společný oběd, nebo večeři, nebo snídani, by se možná našla. Co říkáte? Bydlím v blízkosti, v Petrovicích, dělám v Hrdlořezích, zatím.
V Lásce a Milosti našeho Pána Ježíše Krista
Dalibor (733 330 823) TGI cz koordinator

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Jak dál v Říčanech

I always used to read post in news papers but now as I am a
user of web thus from now I am using net for posts, thanks to web.

[ Reagovat (0) ]
#4 Re: *Jak dál v Říčanech
chocolate, <E-Mail> / 2 05 2018 - 00:35  

If you are going for finest contents like myself, only pay a quick visit this site everyday
as it offers feature contents, thanks

[ Reagovat (0) ]
#5 Re: *Jak dál v Říčanech
chocolate, <E-Mail> / 2 05 2018 - 00:35  

If you are going for finest contents like myself, only pay
a quick visit this site everyday as it offers
feature contents, thanks

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom