Ekumenický kostel v Mostě

Jiří Kočí předložil diplomovou práci. Téma dostal nelehké. V Mostě došlo díky těžbě hnědého uhlí ke zničení vlastně celého starého města. Pod Hněvínem, pod kopcem se starým hradem, zůstala jedna ulice, ve které soudruzi dali každé církvi jednu starou vilu. Pamatuji si ještě na dojíždění do Mostu, který jsem na čas měl v péči jako kazatel sboru v Ústí nad Labem... Historický chrám byl přestěhován dále od jámy, ale zůstal stát pustý. Depresívní prostředí. Cestou do té církevní ulice U Města Chersonu se muselo procházet kolem kojeneckého ústavu, kde plakaly opuštěné děti tak, že byly slyšet až na ulici.

Jiří Kočí a kolegové, kteří řešili situaci v Mostě, počítali i s přeložením železničního koridoru, řeky Bíliny a úpravou celého uměle vytvořeného ostrova. Přikládám alespoň jeden obrázek, jakoby letecký, a moc děkuji za odvahu tvořit. Mohl jsem nahlížet přes rameno a vážím si té možnosti. A to už mne znáte, chtěl jsem více, než kostel. Celý areál je plánován jako víceúčelový. Stavět se spíše nebude, ale ... Člověk nikdy neví.

#1 Re: *Ekumenický kostel v Mostě
Do you get taller when you stretch?, <E-Mail> / 9 08 2017 - 16:26  

Appreciation to my father who shared with me regarding this website, this web site is in fact remarkable.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Ekumenický kostel v Mostě
New Yeezys, <E-Mail> / 2 02 2018 - 02:15  

Its market share of athletic footwear was hovering around 60 percent, and it had just introduced the most groundbreaking sneaker technology of the millenium in Flyknit, the godfather of knit upper running shoes

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom