Debata o hospodaření církve

Na setkání hospodářů sborů mé církve se debatovalo o návrzích na řešení hospodaření Církve bratrské po přijetí zákona č. 428/2012 Sb., 
O majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Diskuze na toto téma mohla probíhat už roky. Neproběhla. Diskutuje se až teď. Rada Církve bratrské předložila jen jeden model řešení. Zazněly i další návrhy. Předkládám svůj návrh v prezentaci a také v doprovodných poznámkách.
Předpokládám, že Rada CB bude jednat demokraticky a představí církvi dva nebo tři modely řešení a komentuje jejich slabiny a silné stránky, dá možnost, aby proběhly během času do podzimu dva tři workshopy (otevřené třeba i veřejnosti mimo církev) a na podzim nechá hlasovat o tom, kterou verzi přijmout.

#1 Re: *Debata o hospodaření církve
Olin, <E-Mail> / 24 02 2013 - 14:39  

Já nepředpokládám že alternativní návrhy bude předkládat rada. Tak přece demokracie nevypadá, rada není žádný nestranný posuzovatel nápadů. Já svůj návrh představím s praktickými příklady a v podobě, o níž se dá diskutovat sám.

[ Reagovat (1) ]
#1.1 Odpověď
Daniel Kvasnička, <> / 2 03 2013 - 22:05  

Děkuji za názor. Ovšem nesouhlasím. Rada CB nám představila tým odborníků, pak poslala na sbory dotazník mapující návrhy. Takže - Pokud má dostatek slušného vychování, odpoví tím, že po sběru návrhů zpracuje dvě či tři verze s patřičnou analýzou, protože jen Rada CB má potřebná data v odpovídajícím rozsahu a předloží je k diskusi a hlasování. A já ji budu k tomuto postupu opakovaně vyzývat, protože jsem přesvědčen, že je to tak správné.

[ Reagovat (0) ]
#2 Re: *Debata o hospodaření církve
David Novak, <E-Mail> / 25 02 2013 - 22:34  

I já jako člen Rady doufám, že Rada umožní rozhovor o dalších návrzích a že nikdo z Rady nebude nikoho přesvědčovat staršovstva, že "náš" návrh je nejlepší. To až případně poté, kdy bude na stole více návrhů. Já se nejvíce hrozím, že se prachy rozpustí v platech. Tento návrh, jakkoli se mi zpočátku nezdál, má dynamiku a pokud mu rozumím, je obhajitelný před společností.

[ Reagovat (0) ]
#3 Re: *Debata o hospodaření církve
allyson8cook72.jimdo.com, <E-Mail> / 13 08 2017 - 06:39  

This is my first time pay a visit at here and i am really happy to read everthing at alone place.

[ Reagovat (0) ]
#4 Re: *Debata o hospodaření církve
chocolate, <E-Mail> / 1 05 2018 - 02:58  

Hi there, yeah this piece of writing is genuinely nice and I have learned
lot of things from it about blogging. thanks.

[ Reagovat (0) ]
#5 Re: *Debata o hospodaření církve
chocolate, <E-Mail> / 1 05 2018 - 02:58  

Hi there, yeah this piece of writing is genuinely nice and I
have learned lot of things from it about blogging. thanks.

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom