Bosá Madona

Byla zima, po chodnících a na silnicích led. Část mého světa se solí a část se sype ostrým kameníčkem, které se nedaleko odtud drtí na šotolinu. Tahle část, blízko Olivovny, se sype šotolinou. Vyjížděl jsem v pátek večer se dvěma mládežníky, které vozím z pravidelného setkání na autobus a domů. V záři reflektorů mi v první zatáčce šla žena v bavlněném triku, přes něj vzadu přehoz rozpuštěných vlasů. V nárůčí na srdci děťátko v bavlněném kabátku. Šla bosa po ledu a kameníčku, plakala, utíkala.

Nemusela nic říkat a ani já jsem se nezdržoval zbytečnými otázkami. Zeptal jsem se rovnou, zda nechce nastoupit. Nastoupila. Asi jsem tam měl být. Asi to ti moji milí měli vidět. Nic více jsem v tom nehrál, žádná role navíc. Za pár týdnů jsme se potkali a pěkně pozdravili. Zda jí je opravdu dobře, jak tvrdila, to nevím.

Vím jen, že si bohatí a spokojení občané Říčan lebedí, že je tady vzdělaný a dobře zajištěný klid. Jen jim nedochází, že tohle krásné město má mnoho vředů. Mnoho domů s bohatými podivíny, kteří neuklízejí a chodby jim přetékají harampádím. Mají tu bezdomovce a bídáky. Mají tu chudé a slabé, rozvrácené rodiny. Obyčejnému Říčaňákovi nedojde, že na hlavním průtahu na Kutnou Horu má tři hospody či bary s názvem Sport. Domácí se vyzná, cizí má smůlu.

Bylo by dobře nastoupit cestu k pravdě a přestat si lhát.

#1 Re: *Bosá Madona

After I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I get four emails with the exact same comment.
Is there a means you are able to remove me from that service?
Thanks a lot!

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom