Advent a Vánoce v pohotovosti

Farářské Vánoce bývají jiné, než poklidné vydechnutí v rodinném kruhu. Maraton nám začal muž 28. 11. 2011, kdy jsme na náměstí rozsvěceli adventní věnec s kolegou Timotejem. Tady jsou má slova z poslední adventní neděle 19. 12. 2011, kdy jsem na místě stál s kolegou Konstantinem:
"Kam půjdete slavit Vánoce letos? Na půlnoční do kostela či na desátou do Olivovny? Na Boží Hod vánoční tam či onam? A na Štěpána?" ptal jsem se na úvod. Dovětek si přečtete, když kliknete na nadpis. Je pravdou, že svátek Štěpánův je daleko starší než Vánoce a do liturgie těchto dnů se může napasovat jen přes "betlémská mláďátka" zavražděná Herodem. Jinak svědčí o době, kdy křesťanům bohatě vystačily Velikonoce a den Vzkříšení. Když vrcholil zápas o to, jak definovat osobu Ježíše Krista, byl ve čtvrtém století přidán svátek, který bylo třeba notně překřtít z pohanského původu - Dvanácte nocí - Vánoce. Je dobře je ale slavit, stejně jako církev neshazovat za tápání prvních čtyř století, protože díky tomu je nám jasněji známo, že za nás o Velikonocích zemřel Boží Syn ve své podstatě člověk, ale i Bůh. A proto naše spása platí a platit bude! Pěkné Vánoce!
(Foto Rudolf Flachs)

#1 Re: *Advent a Vánoce v pohotovosti
Cheap Air Max Axis Shoes, <E-Mail> / 12 06 2019 - 04:28  

Courtesy of @retroshoparis, we have an exclusive first look at the forthcoming Parra x Nike SB Dunk Low. First seen mere days ago, the enigmatic silhouette is a playful update to the beloved skate sneaker.

[ Reagovat (1) ]
#1.1 Re: *Re: *Advent a Vánoce v pohotovosti
Where to Buy Beluga 2.0 350 V2, <E-Mail> / 28 08 2019 - 09:07  

I know I am seeing an ad for a couple of fake Yeezys for sale that cost significantly less than their retail value

[ Reagovat (0) ]

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom