Dopis bratrovi

Rostislav Kotrč, farář
Církev Československá husitská v Chlumci nad Cidlinou

Milý bratře Rostislave,
prosím zvaž, zda alespoň na jeden týden nepožádáš o neplacenou dovolenou. Je totiž týden do voleb, přípravy vrcholí. Kandidatura vyžaduje čas a síly. Pochopitelně nelze dělat dvě poslání najednou. Sice Tě biskup ustanovil, nejsi volen, ale je to jistá forma dohody a delegace biskupova povolání volbou. Jsi už tedy jistým způsobem teď zastupitel své náboženské obce ve městě. Téměř bych tvrdil, že nepotřebuješ mandát v zastupitelstvu k tomu, abys měl v městě znatelný vliv.

Také prosím, abys směle používal sborových prostor k tomu, že pozveš městské politiky a jejich voliče k obecní debatě o podstatných věcech. Ať se tam pohádají a ať se tam smiřují, ať se v církvi hledá konsenzus. Pokud někoho zveš, tak jako pana Ondráčka, pozvi jej do hospody a netahej do toho sbor. To je moje bratrská rada. Namítneš-li, že mi do toho nic není, tak máš možná pravdu, Nemáš ji jen v jednom případě, že jsme já i Ty bratři v Kristu a můžeme se vzájemně povzbuzovat a doplňovat. Za svou stejnou víru v Pána Ježíše bychom také spolu byli biti, kdyby na to přišlo.

Píšu Ti to jako bratr. Před lety jsem se na tři měsíce uvolil, že pomůžu jedné politické straně, byl jsem jejím členem a funkcionářem. Kandidoval jsem bez naděje na úspěch za stranu, která si říkala Naděje. Nelituji toho. Mnohé z toho, co jsem tehdy říkal, dnes jiní opakují. Ale sám od sebe jsem požádal své staršovstvo a církev o tři měsíce neplacené dovolené. Sbor jsem obstarával dále, protože lidské potřeby si dovolenou neberou, ale neměl jsem mandát placeného duchovního. Cítil jsem, že to nejde dohromady.

Tak to, prosím Tě zvaž. Přeju Ti pokoj a síly od našeho Pána.
Tvůj bratr Daniel

 

# Re: *Dopis bratrovi
foot pain diabetes, <kattie_finley@gawab.com> / 3 07 2017 - 15:36  

Thanks for finally writing about >Dopis bratrovi - KŘIŽOVATKA

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom