Martin Bursík by měl být senátorem!

Proč by se mi líbilo, kdyby byl Martin Bursík senátorem? Nejsem voličem jeho obvodu a asi tam nemám ani tolik přátel, kteří by na má slova dali, ale přesto to napíšu. Rozhodl jsem se k tomu psaní už před nějakým časem přesto, že vím, jak slovutné má soupeře.

První důvod je ten, že si myslím, že Senát Parlamentu České republiky nemá člověka, který by se podílel na řešení koncepčních záležitostí životního prostředí. Jakkoli mám radost z nové senátorky za SZ, ani ona to není. Parlament nemá ekologa! Má sice jednoho bývalého ministra životního prostředí, ale ten to také není. Parlament nemá takové odborníky a zároveň politiky, kteří by aktivně bránili krokům devastujícím přírodu. A to nejen z politického hlediska, ale také z odborného. Ale nesporně také z hlediska politického! Chci slyšet o koncepcích, o výhledech k budoucnosti. To u Bursíků slyším. A nemusí se mluvit o volbách.

Když se dívám na graficky povedené kampaně, mám dojem, že ve vizuálu podobenek kandidátů neustále opakují to, co přinesl k volbám právě Martin Bursík. Ve všech peripetiích předcházejících ony volby v roce 2006 i v tom, co bylo poté, Bursík neprohrával. Nesporný osobní vklad do Liberálně ekologické strany je mi sympatický proto, že se zdá tak neskutečný a vyžaduje dlouhý dech, který Martin Bursík má. Nejede v projektech jiných, postavil projekt svůj a musel vědět, že to bude chtít spoustu politické práce, která bude trvat roky. Senátorské volby patří k této cestě, ať se povedou a nebo ne.

Naposled je mi sympatické to, co některé zmátlo: Martin Bursík je kandidátem TOP 09 s podporou LES. Pamatuji na dobu, kdy pan Schwarzenberg litoval ztraceného času, ve kterém nemůže udělat nic pořádného pro republiku. Byl lesníkem a hospodským a dával občas rozhovory. Věřil jsem mu touhu po uplatnění toho, co umí a zná. A s radostí jsem vnímal dobrý tah Martina Bursíka, kterým se Karel Schwarzenberg dostal do aktivní politiky. Ne ze všeho lze mít radost, událo se víc věcí a člověk by nečekal, že se tentýž Karel Schwarzenberg zachová jako zralý chlap a podpoří Martina Bursíka. Proto je tu spojení, jakých v české politice příliš nevidíme.

# Re: *Martin Bursík by měl být senátorem!
chocolate, <randiratley@gawab.com> / 30 04 2018 - 11:33  

Everyone loves what you guys are up too. This kind of clever work and
coverage! Keep up the very good works guys I've included you
guys to our blogroll.

Přidat komentář

Opište kód z obrázku.

XML kanál pro komentáře: RSS | Atom